Věci, které ti pomůžou vytrhnout TRN Z PATY (Everyday carry)

Everyday carry je sada užitečných předmětů, které má člověk denně neustále u sebe. Hlavními důvody pro využívání sady EDC jsou užitečnost a připravenost; pomáhá jednotlivcům překonávat jednoduché každodenní problémy a připravit je i na neočekávané a možná nebezpečné situace. (Wikipedie)

pondělí 4. července 2022

Kapesní popelníček BEZVAJGLU.cz

Já vím, že být kuřákem není v dnešní době vůbec cool, vlastně to není ani moc chytrý nápad, ale když už jsme ti otroci nikotinové závislosti, měli bychom vědět, že ještě míň cool je po sobě všude možně zanechávat smrdící a nechutné vajgly.
A že jich po zemi je!
Jasně, nebudu moralizovat a dělat nevinného ... když jsem byl mladý uhrovitý puberťák, přišlo mi strašně super ukazovákem odcvrnknout nedopalek do dáli a sledovat ten miniaturní ohňostroj, ale už nejsem mladý uhrovitý puberťák a troufám si říci, že už snad nejsem takový debil, jakým jsem býval.
Už desítky let mi to nepřijde super a svému mladému já bych zpětně rád nafackoval za svůj kreténismus a frackovitost.

Ještě nedávno jsem svoje vajgly venku řešil tak, že jsem uhaseného špačka strčil do igelitového pytlíku na psí bobky, schoval jej zmuchlaný do kapsy a u nejbližšího odpaďáku to celé vyhodil.
Jenže! Krom toho, že to není úplně elegantní řešení, vzniká kvůli tomu další (úplně zbytečný) plastový odpad :-(
Ano, kouření je blbost, ale jak z toho ven (když opominu tu nejlogičtější možnost = přestat kouřit) a likvidovat svoje nedopalky elegantně a s noblesou?
Moje milá s sebou už delší dobu pro tyhle příležitosti nosila malou skleničku se šroubovacím víčkem, ale ani toto není úplně nejlepší řešení.

Takže co?!

No jasně, to dá rozum! Nosit s sebou popelníček. A opravdu tím nemyslím ten těžký hospodský ;-) Určitě musí existovat nějaký menší, kapesní.
Moje nutkavá snaha sehnat malý dárek pro milou, touha po něčem designovém a osobitém, co doplní mojí EDC výbavu, a potřeba svůj špačkový problém vyřešit jednou pro vždy, mě přivedla na Google a následně sem: Bezvajglu.cz

Protože na každý malý problém, je už většinou vymyšlené nějaké řešení!

Kapesní popelníčky různých tvarů a designů, hezká myšlenka a spolupráce Bezvajglu s mými oblíbenými ilustrátory. Není důvod jít jinam, zde si vybere každý.
Pořizuju jeden Kulaťák a jeden Toulec, ať máme nějaké srovnání!

V průběhu doby používání si je se ženou různě prohazujeme, až se nám to nakonec ustálí a já jsem spokojený s kulatým tvarem s ilustrací od Angry Albatros (www.angryalbatros.cz) a moje milá zůstává u toulce s obrázkem od Dalibora Krcha (DaliborMAXKrch).
Podle ní je Kulaťák trochu cítit, kdežto toulec ne, ale nedokážu to posoudit, dle mého nesmrdí ani jeden a to ho nosím v kapse (byť ho při nejbližší příležitosti vždy vysypu).

Jaké tedy jsou?
Jsou skvělé a fungují tak, jak mají. Po celou dobu, co je máme, se nám ani jednou nevysypaly do kapes či batohů.

Kulaťák je menší, ale nejde otevřít jednou rukou, kdežto Toulec má otevírání vyřešené lépe. Pojistka jde odjistit jednou rukou a po zmáčknutí víčko odskočí a je otevřeno. Také má vyjímatelný vnitřek, takže se dá pěkně vypláchnout, vyčistit.
Vysunout se dá i obrázek a v případě, že je ilustrace již okoukaná, ji můžete nahradit jinou, třeba vlastní.
Bezvajglu dokonce slibují, že když se vám popelníček rozbije, bezplatně vám jej vymění za nový.
Hezké gesto.

Můj Kulaťák má uvnitř odklápěcí jazýček, takže si můžete cigaretu během kouření pohodlně odložit a užívat si kuřáckou pauzu se vším komfortem okolo.
Také se do něj lépe odklepává popel, protože má větší průměr než Toulec.
To do Toulce se odklepává trochu hůře, kvůli užšímu otvoru a hůře se také vajgl o popelníček típe.
Ale není to nic, co by bylo neřešitelné.

Toulec je však objemově větší, vhodnější pro "silnější" kuřáky, kteří jeho obsah nevysypávají u každého odpaďáku ;-)
Kulaťák
má praktickou karabinu na řetízku, umožňující jeho upnutí třeba na klíče, na poutko batohu či kalhot, ale to nevyužívám, nosím jej normálně v kapse a dost mi to vyhovuje.
Toulec má jen řetízek, karabinku na upnutí tedy musíte mít svoji. Ale i Toulec se dá pohodlně nosit v kapse, jeho rozměr je přesně takový, aby tam nepřekážel.
Na vnitřní straně Kulaťáku je lesklý povrch, takže v nouzi jej můžete použít jako improvizované zrcátko a zkontrolovat si, zda nemáte třeba popílek ve vousech (viz foto).

No a to je vlastně vše. Prostě hezké a funkční popelníčky do kapsy, batohů a kabelek.
Vhodné i jako dárek vášnivému kuřáku, možná i takové malé popíchnutí pro ty, kteří svoje vajgly neřeší. Protože kdo háže nedopalky na zem, je debil ;-)

Závěrem bych ještě rád dodal, že toto není sponzorovaný příspěvek, popelníčky jsem si normálně zakoupil za vlastní peníze, nějakou dobu je již používám a lidi z Bezvajglu.cz prozatím nemají sebemenší tušení, že o nich píšu ;-)Žádné komentáře:

Okomentovat